banner

Wyszukiwarka

DOMY:
INNE:

Wybierz swój projekt

Nasi partnerzy

Obiekty zabytkowe

Zainteresowanie obiektami zabytkowymi sięga lat osiemdziesiątych zeszłego stulecia , gdzie jako student Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej działałem w kole naukowym "Architectura Militaris". W tym okresie jak i późniejszym sporządzałem prace inwentaryzacyjne,  tzw. "białe karty" na zlecenie konserwatora zabytków na podstawie których obiekty zabytkowe wpisywane były do rejestru zabytków oraz  opracowywałem publikacje naukowe. Odbyłem kilka stażów konserwatorskich w Polsce jak i za granicą. Zainteresowanie lotnictwem  zaowocowało pracą   w krakowskim Muzeum Lotnictwa, gdzie wraz z kolegami wykonywaliśmy dokumentację techniczną do samolotów z okresu I wojny światowej, kolekcji tzw. "berlinki".

 

W ostatnim okresie czasu prowadziliśmy następujące prace związane z obiektami zabytkowymi:

 

• inwentaryzację architektoniczno - budowlaną, projekt budowlany i ekspertyzę techniczną w zakresie wymaganym do remontu dachu w zabytkowej kamienicy przy ul. Bożego Ciała 31 w Krakowie


• projekt renowacji elewacji zabytkowej kamienicy przy ul. Bożego Ciała 31 w Krakowie


• inwentaryzację architektoniczno-budowlaną bloku koszar, tradytora i kazamaty wschodniej, badania dotyczące przyczyn  i skutków zamakania kubatur fortecznych, badania przewodów wentylacji dymowych bloku koszar i schronu głównego - na forcie 44 Tonie w Krakowie.


• schron strzelecki Ringstand 58c- inwentaryzacja architektoniczno-budowlana , fotograficzna , badania historyczne , opinia co do wartości artystycznej , historycznej i naukowej obiektu - schronu strzeleckiego niemieckiego z okresu II wojny światowej znajdującego się w ciągu drogi dojazdowej na budowie autostrady  A-4 ( odc. Szarów-Brzesko) .

 

arch. Jacek Stawiarski

 

W ramach naszych usług jesteśmy w stanie zaoferować Państwu kompleksowe i wielobranżowe opracowania związane z obiektami zabytkowymi.

Prosimy o wcześniejsze umawianie się telefoniczne lub mailowe.

 

Udokumentowany staż konserwatorski, opinie i listy referncyjne: